Tarihçe

AnasayfaTarihçe

Dünden bugüne hikayemiz

1977'de başladı…

Enerji sektörüne küçük bir aile şirketi olarak ilk adımını 1977 yılında merhum Ragıp YILMAZ ile atan DETSA Trafo, geçmişten günümüze gerçekleştirdiği yatırımlarla birlikte istikrarlı biçimde büyümesini sürdürmektedir. Öyle ki, metal işleme ve montaj konusunda uzmanlaşan kadromuz, uzun yıllardan beri piyasanın önde gelen Transformatör üreticilerince tercih edilen bir firma haline gelmiştir.

İlk dönemler

Büyüme sürecinde ilk dönemlerde imalatını yaptığımız teknoloji yoğun olmayan konstrüksiyon ürünlerinin yerini son yıllarda, son teknoloji test ve kalibrasyon kontrollerine tabi, çok hassas imalat prosedürlerinden geçen ve Transformatör sektörünün önemli bir tamamlayıcı üretim aşamasını teşkil eden trafo ve kazan aksesuarları almıştır.

Uzun yıllar süre gelen başarı

Uzun yıllar boyunca metal konstrüksiyon taleplerini karşılaştığımız enerji sektörüyle aynı dili konuşabiliyor olmanın verdiği güven ile bu sektörün ihtiyaç duyduğu kalite ve nitelikte ürettiğimiz metal komponentlerin imalatında, ham metallerin ön işlemlerinden başlayarak, talaşlı imalat, montaj, kaynak, kumlama, boyama, de montaj ve yeniden montaj aşamaları için ayrı üretim hatlarında, sektörümüz ortalamasının üzerinde kapasitelerle hizmet verebilmekteyiz.

Büyüdük...

DETSA ailesi olarak, firma ortaklarımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız ve müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi ilişkilerimizin, profesyonel bakış açısıyla birleşmesi suretiyle elde ettiğimiz sinerjiyi, 100 den fazla kişinin istihdam edildiği, 6.000m² kapalı alanda üretim yapan gerekli tüm ISO Kalite Belgelerine sahip DETSA Trafo’nun bugünlere gelmesinde değerlendirilmiş bulunmaktayız… 

Hedeflere yürüdük

2014 yılı Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket Müdürümüz olan Sayın Serhat ÖZ’ün DETSA ailesine katılımı ile rotasını daha büyük hedeflere göre belirlemiş, kendinden emin ve cesur adımlarla bu hedeflere doğru yürümüştür.
Uzun yıllar Avrupa ülkelerinde edindiği ticaret ve yönetim alanlarındaki tecrübesini DETSA ailesinin bu günlere gelmesinde kullanan Serhat ÖZ, gelecek hedeflerini de yüksek ufuklarda belirleyerek kadrosunu zenginleştirmekte ve Anadolu coğrafyasının yüksek enerjisini Enerji Sektöründe daha büyük paylara sahip olabilmek için yönlendirmektedir.

Günümüz

Faaliyette bulunduğumuz sektör kendine has özellikleri bulunan bir rekabet ortamına sahip. Nitelikli teknik eleman ve yönetim kadrosu ve yine firma imalat kültüründe kendini bulan know-how birikimi bu sektördeki en önemli rekabet avantajlarını teşkil etmektedir. Bizim sektörümüzde, müşterilerimiz için de rakiplerimiz için de fiyat avantajı hep ikinci sırada rekabet unsuru olagelmiştir. Detsa olarak, tüm dünyada her geçen gün yenilenen üretim teknolojisi ile çok dinamik bir yapıya sahip olan enerji sektörünü, eş zamanlı gelişim hamleleri ile takip ederek ihtiyaçlarına cevap vermekteyiz. Öyle ki, 2014 yılından bu yana firmamız bünyesinde faaliyetlerini sürdürmekte olan AR-GE birimimiz, MARKA, TÜBİTAK ve KOSGEB işbirlikleri ve uzman mühendis kadrosunun desteği ile kaynak takibi, hassas torna, CNC programlama, lazer kesim gibi alanlarda firmamız imalat süreçlerine çok ciddi katkılarda bulunmuştur